Tłumaczenia medyczne w wersji przyspieszonej

0

Tłumaczenia medyczne (warszawa i wrocław)- zakres usług i ceny

Większość biur oferujących tłumaczenia medyczne proponuje swoim klientom pełen pakiet usług. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu tłumaczenia medyczne w ciągu kilku ostatnich lat bardzo zyskały na popularności, a klienci, którzy odwiedzają biura są coraz bardziej wymagający i znają swoje prawa. Nie bez znaczenia jest także spora konkurencja, jeśli chodzi o klasyczne tłumaczenia, to biur zarówno w dużych jak i w małych miastach jest sporo, dlatego też, wiele z nich oferuje dodatkowe usługi jakimi są właśnie tłumaczenia medyczne. Ma to na celu przyciągnięcie nowych klientów, ale nie tylko tych prywatnych, lecz również biznesowych. Jeżeli chodzi o zakres usług takich miejsc, to tłumaczenia medyczne obejmują przede wszystkim przekładanie na język obcy dokumentacji pacjentów czyli kart pacjentów, historii choroby, zaleceń lekarskich oraz opisów zabiegów. Można śmiało powiedzieć, że każdego dnia na biurkach tłumaczy ląduje co najmniej jeden taki dokument do przetłumaczenia. Lecz to nie wszystko, tłumaczenia medyczne obejmują także tworzenie broszur dla lekarzy i pacjentów, tworzenie ulotek i instrukcji obsługi. Ponadto tłumacze medyczni zajmują się także przekładaniem na różne języki obce książek, różnych publikacji oraz artykułów. Jeżeli chodzi o stawki cenowe za takie teksty, to są one uzależnione między innymi od miasta w jakim mieszkamy, od grupy językowej, a także od długości tekstu. W przypadku tłumaczeń medycznych za format A4 uznaje się długość 1500 znaków ze spacjami. Jeżeli tłumaczenia dotyczą języka niemieckiego czy angielskiego, to cena nie powinna przekraczać trzydziestu złotych za tekst.

Tłumaczenia medyczne- wersja ekspresowa oraz dodatkowe usługi

Wszyscy jesteśmy teraz bardzo zabiegani, ciągle gdzieś gonimy i na nic nie mamy czasu. Nic więc dziwnego w tym, że zlecając komuś jakieś usługi również chcemy, żeby były one wykonane szybko i profesjonalnie. To samo dotyczy tłumaczeń medycznych. W wielu przypadkach dla pacjentów liczy się przede wszystkim szybka realizacja. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jeżeli chodzi o zdrowie nasze, lub kogoś z naszej rodziny to zwyczajnie zależy nam na szybkiej diagnozie i jeszcze szybszej konsultacji. Jeżeli chodzi o tłumaczenia medyczne, to wiele biur oferuje usługę ekspresowego tłumaczenia. Jeżeli na biurku tłumacza ląduje takie zlecenie, to zajmuje się nim on w pierwszej kolejności. Niemniej jednak, należy także brać pod uwagę fakt, że takie dokumenty muszą być również sygnowane przez tłumacza przysięgłego, a to może nieznacznie wydłużyć czas realizacji. Jeżeli zaś chodzi o ceny za tego typu usługi, to są one przeważnie dwukrotnie wyższe od standardowych stawek. W zakres usług profesjonalnych biur tłumaczeń wchodzi nie tylko ekspresowa realizacja, ale wykonywanie także wielu dodatkowych usług. I tak na przykład możemy zlecić tłumaczowi wykonanie prezentacji na konferencję, lub szkolenie. Możemy zlecić tłumaczenie katalogów medycznych czy też analizy badań i ekspertyz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>